spektakl

Dawne zabawki ludowe w Polsce

03 / 10 / 2021 / 10:30
Stare Miasto | Poznańskie Muzeum Pyry (wejście od Mostowej)
W ramach naszego cyklu "Twoja pasja - nasz skarb", w którym przybliżamy Wam interesujących mieszkańców naszego fyrtla, którzy dzielą się swoimi pasjami, tym razem zapraszamy na spektakl „Dawne zabawki ludowe w Polsce”. To również pokaz ręcznie wykonanych drewnianych zabawek wg starych wzorów.
Przedstawienie jest prezentowane z muzyką na żywo w starej odsłonie: z harmonią i barabanem oraz skrzypcami, wiejskimi basami i bębenkiem obręczowym.
Zabrzmią: polki, oberki, walczyki i inne melodia grane na wsiach w dawnej Polsce. Szczególnie melodie wielkopolskie
Zagra kapela Odloty, którą na co dzień mamy zaszczyt gościć w progach naszego CIL STARtownia STARomiejska i siedziby Fundacji Kreaktywator , gdzie organizują swoje próby, w składzie:
Ewa Szymczak - skrzypce,
Teofil Pawłowski - basy, harmonia,
Piotr Rogaliński - baraban, bębenek obręczowy
Scenografia i zabawki - Piotr Rogaliński
Szczegóły
3 października o 10.30 w przestrzeni Poznańskiego Muzeum Pyry (wejście od Mostowej)
ZAPISY poprzez formularz https://forms.gle/suPPRzCgB7nEiCxM7
Liczba miejsc ograniczona. Jeżeli zapiszesz się, a nie możesz przybyć, napisz na adres: fundacja.kreaktywator@wp.pl, aby ktoś inny mógł skorzystać z tego miejsca.
Uwaga, bezpośrednio po spektaklu będzie możliwość zwiedzenia Muzeum Pyry z przewodnikiem - szczegóły i zapisy w oddzielnym wydarzeniu na naszym profilu https://fb.me/e/lpZ4I3MxC
WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE, realizowane w ramach działań STARtownia STARomiejska - Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL
Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska - Centrum Inicjatyw Lokalnych, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będącej jego siedzibą.

Galeria