Wiosna w Bibliotece Raczyńskich

01 / 01 / 1970 / 00:00
Stare Winogrady /

Wiosna to tradycyjnie czas spotkań bibliotekarzy z małymi czytelnikami i wspólne odkrywanie piękna literatury i świata. W tym roku po raz pierwszy jedna z najstarszych bibliotecznych akcji, czyli  Lato z książką  zostanie przeniesiona  do internetu. Bibliotekarze z kilkunastu filii przygotują dla dzieci  filmy  m.in. z zadaniami plastycznymi oraz prezentacjami, nawiązującymi do tematu odkrywania przyrody i poznawania tajemnic fauny i flory. Nie zabraknie też opowieści i  książkowych rekomendacji dla najmłodszych. Zaczynamy w niedzielę! Zapraszamy też do wysłuchania braczytanek wg. „Tajemniczego ogrodu”,  opowieść o przemieniającej sile przyjaźni i pięknie natury czytać będziemy w lipcu i sierpniu.  Filmy będą publikowane na Facebooku i Instagramie Biblioteki oraz na bibliotecznym kanale You Tube, do którego subskrypcji zachęcamy.

Rozpoczynamy też projekt Muzea Biblioteki Raczyńskich online, w ramach którego będzie można wziąć udział w oprowadzaniach kuratorskich, wykładach i prelekcjach na temat twórczości i życia patronów muzeów literackich. Pierwszy film już jutro. Zapraszamy do śledzenia  profili Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza, Pracowni-Muzeum J.I. Kraszewskiego oraz Mieszkania-Pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny oraz kanału Biblioteki Raczyńskich na You Tube.
Chętnych na spotkanie na żywo w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza informujemy, że placówka do 30 czerwca ponownie zaprasza zwiedzających, przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Choć  rok szkolny się skończył, zapraszamy  do poszerzenia swojej wiedzy o storytellingu. O tym, czym jest storytelling i jak można go wykorzystać  w pracy, sztuce i życiu codziennym opowie dr Monika Górska. Górska jest  dokumentalistką, scenarzystką,  autorką książki „Visual Storytelling”  a także założycielką Mistrzowskiej Szkoły Storytellingu Biznesowego, Akademii Video Storytellingu oraz Fabryki Opowieści.  Spotkanie online  w ramach cyklu Mól w sieci  8 lipca o 18.00 na naszym FB.