Festiwal Warsztaty

Staszka Wije Wianki

25 / 06 / 2022 / 17:00 - 26 / 06 / 2022 / 00:00
Stare Winogrady / Ogród Szeląg

Warsztaty wyplatania wianków to nawiązanie do wielu letnich tradycji, również w krajach skandynawskich, które są motywem przewodnim podczas tegorocznej edycji Lata z Estradą.

W trakcie spotkania każdy uczestnik będzie mieć szansę stworzenia swojej kompozycji kwiatowej pod artystycznym okiem Staszki Piotrowskiej, z wykształcenia antropolożki kultury i etnografki, z pasji florystki. Wychowana w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego, w małej mieścinie otoczonej lasami i kwietnymi łąkami. To chyba właśnie tam narodziła się jej potrzeba bycia blisko natury, blisko piękna. Jako etnografka kocha jeździć po małych wioseczkach, skansenach, podziwiać to, jak ludzie płynnie wpisują się w otaczający ich krajobraz. Jakie znaczenia nadają roślinom i w jaki sposób je wykorzystują. Ciekawi ją to, jak człowiek przetwarza to, co odnajduje w naturze, nadając temu nowe kształty przez swoją twórczą wrażliwość.

Prowadząca: Staszka Wije Wianki, czyli Stanisława Maria Piotrowska

Wydarzenie realizowane we współpracy z Estradą Poznańską w ramach projektu „Lato z Estradą. Podróże po kulturze: kierunek północ”.

Fot. Marianna Łakomy

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: fyrtle@um.poznan.pl