Mikrowyprawa

Przybysze z kosmosu

26 / 06 / 2021 / 11:00
Parking przy rezerwacie Meteoryt Morasko, Metorytowa 1

Uczestnicy i uczestniczki wycieczki zobaczą siedem unikatowych kraterów uderzeniowych, poznają historię badań spadku Morasko, będą mogli obejrzeć przykładowy meteoryt żelazny oraz wysłuchają ciekawostek związanych z kraterami uderzeniowymi na Ziemi. Wycieczka obejmować będzie obszar rezerwatu Meteoryt Morasko, w szczególności jego ważne z punktu widzenia nauki i historii miejsca.

Uwaga: prosimy o ubranie długich spodni i wygodnych, wiązanych butów.

Mikrowyprawy to ekspedycje w znane nieznane - wycieczki po okolicy, które pozwalają spojrzeć w nowy sposób na otoczenie. To także flagowa idea Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz, które zaprasza na wyprawy po poznańskich fyrtlach.

Sobota, 26 czerwca, godzina 11.00-13.00

Zbiórka: Parking przy rezerwacie Meteoryt Morasko, Metorytowa 1

Prowadzenie: Małgorzata Bronikowska - doktorantka w Instytucie Geologii UAM, na co dzień zajmująca się modelowaniem wysokoenergetycznych procesów zachodzących na powierzchni naszej planety, ze szczególnym uwzględnieniem powstawania kraterów uderzeniowych oraz trzęsień ziemi i związanych z nimi deformacji w osadach.

Spacer towarzyszy premierze książki “Fyrtle. Z życia poznańskich osiedli”, wydanej przez Miasto Poznań we współpracy z Towarzystwem Krajoznawczym Krajobraz.

Premiera książki: 25.06, godz. 20:30 – Pawilon, ul. Ewangelicka 1

morasko.fyrtle.pl

Galeria