Festiwal mural pokaz performatywny Warsztaty

Drogal "Miara Poznania"

25 / 06 / 2022 / 12:00 - 16:00
Rataje / Wartostrada, Most św. Rocha

Otwarcie drogalu, pierwszego w Polsce muralu na drodze! Jeśli przepadasz za smakiem świętomarcińskiego rogala - koniecznie wpadnij zobaczyć drogala! Czekamy na Ciebie na Wartostradzie, przy moście Rocha.

Będzie to ogromna linijka, która pomierzy elementy z wszystkich 42 poznańskich osiedli. Dowiemy się m.in. jaką głębokość ma Jezioro Kierskie, jaka jest średnica Areny na Łazarzu, jak długi jest wóz strażacki OSP na Krzesinach. Linijka kończy się na 128. metrze - tyle wynosi bowiem wieża RTV na Piątkowie.

Ilustracje zostały przygotowane przez poznański kolektyw ilustratorski ILU NAS JEST, a wykonawcą muralu jest przez Grupę MUR ALL, która przeprowadzi także warsztaty malowania kredą. O 16:00 zapraszamy na pokaz i warsztaty "Do ciała" - grupy Kolekttacz.  Następnie warto przejść się do Ogrodu Szeląg, gdzie od 17:00 trwać będą warsztaty wyplatania wianków, a zaraz po nich koncert zagra zespół Kovalak i Youth NovelsWcześniej można odwiedzić także Piknik z historią w tle na placu Kolegiackim.

Drogal zostanie z nami na dłużej, stanie się nową poznańską atrakcją pod nazwą "Miara Poznania".