sztuka teatr

Kto Strzela Focha w Przedsionku? Co ma nowa książka Anny Kapczyńskiej do spektaklu Asz.Teatru?

06 / 11 / 2021 / 17:00
SOŁACZ | Sala widowiskowa Centrum Kultury "Wierzbak" - ulica Wojska Polskiego 6/8
KTO STRZELA FOCHA W PRZEDSIONKU?
Dwa w jednym, czyli dwa wydarzenia, za którymi stoi jedna autorka.
Upierdliwa teściowa, wścibska sąsiadka, facet bez serca, a co najgorsze – brak serduszek na Instagramie… brzmi znajomo? Przyjdź zobaczyć jak sobie z taką kumulacją nieszczęścia radzi Werka, ale w żadnym wypadku nie próbuj tego w domu!
Teatr asz.teatr i Fundacja Ars Bonitas zapraszają na czarną komedię wg scenariusza Anny Kapczyńskiej pt: „Strzelić focha”.
Spektakl będzie poprzedzony dość osobliwym spotkaniem z autorką jeżyckiej komedii obyczajowej pt: „Przedsionek szczęścia” (drugiej części „Zjeżonej”) Anną Kapczyńską.
SKANDAL!
Postaci wychodzą z książki i mają pretensję do autorki – o co?
I jak to w ogóle możliwe?!
I do czego to podobne?!
Zostań naocznym świadkiem tych niecodziennych wydarzeń!
Zapraszamy 6 listopada o godz. 17.00 do sali widowiskowej Centrum Kultury "Wierzbak" w Poznaniu na pierwsze po premierze "Przedsionka szczęścia" spotkanie autorskie z poznańską powieściopisarką Anną Kapczyńską.
Powieść jest kontynuacją serii zapoczątkowanej w powieści "Zjeżona" opowiadającej o tym jak Henia odnajdywała się w życiu i na Jeżycach.
Wydarzenie będzie wyjątkową okazją do spotkania z autorką i zapoznania się z najciekawszymi fragmentami jej najnowszej powieści. Na miejscu będzie można również zakupić egzemplarz książki i otrzymać autograf samej autorki!
Jednak główną atrakcję stanowi wyjątkowy spektakl pt. "Strzelić focha" wg scenariusza Anny Kapczyńskiej w wykonaniu aktorów znakomitego, poznańskiego Asz.Teatru.
Jak to w tragikomedii - śmiech przeplata się z przerażeniem, słodycz z goryczą, tak jakby bezy moczyć w wodzie po ogórkach, albo ciepłą szarlotkę popijać mocnym, zimnym winem.
„Strzelić focha”
Scenariusz: Anna Kapczyńska
Reżyseria: Anna Szymczak
OBSADA:
Anna Smogorzewska
Maciej Jankowski
Luiza Sikorska-Załoba
Ilona Lewandowska
Roman Sliwka
Magdalena Kolan
Anna Kapczyńska
Fragmenty „Przedsionka szczęścia” wraz z autorką przeczytają aktorzy asz.teatru : Tadeusz Sławomir Lisiecki, Ilona Lewandowska, Luiza Sikorska-Załoba i Giselle Czureja
Wstęp wolny!
W ZWIĄZKU Z OGRANICZONĄ ILOŚCIĄ MIEJSC KONIECZNA REZERWACJA : tel. 500786612 lub mail asz.teatr@gmail.com
Dofinansowano z budżetu Miasta Poznania i Radu Osiedla Sołacz

Galeria