Festiwal koncert

Koncertowy start lata nad Wartą

24 / 06 / 2022 / 18:00 - 25 / 06 / 2022 / 22:00
Stare Miasto / Kontener Art, Szeląg

Pierwszy dzień Fyrtle Festiwalu to zarazem pierwszy dzień wakacji! Nad Wartą zagra poznański, legendarny już zespół Muchy, który w tym roku odebrał Fryderyka za album „Szaroróżowe”. Michał Wiraszko – wokalista zespołu – jest również pomysłodawcą innego albumu – „My Name Is Poznań”. Artyści z tej płyty zagrają w piątek i sobotę w nadwarciańskim KontenerArt oraz w Ogrodzie Szeląg na Starych Winogradach.

Na dwóch nadwarciańskich scenach zaprezentują się artyści, którzy znaleźli się na albumie My Name Is Poznań, wydanym we współpracy z wytwórnią Kayax. My Name Is Poznań to premierowe utwory wykonawców ze stolicy Wielkopolski, nagrane z udziałem wybitnych producentów. Album dokumentuje młodą scenę muzyczną Poznania w czasach pandemicznego i społecznego przesilenia.

Czerwcowe koncerty będą zwieńczeniem rocznego projektu i początkiem jego drugiej edycji. W piątek ze sceny na Kontenerach zostaną ogłoszeni laureaci naboru na album My Name Is Poznań 2.0.

Na trzech scenach, podczas dwóch dni Fyrtle Festiwalu wystąpią:

Happy Pills – zespół z niemal 30-letnim doświadczeniem, który właśnie powrócił w nowym wcieleniu ze znakomitym wokalistą Peterem J. Birchem. Shyness! – niezwykle ciekawy, kobiecy kwartet dowodzony przez Iwoną Skwarek znaną szerokiej publiczności z duetu Rebeka. Instrumentalne trio Niemoc, które ubiegłoroczną płytą „Kilka najlepszych dni w życiu” zjednało sobie przychylne opinie krytyków i publiki oraz Bobkovski, który ze swoją nieszablonową muzyką wystąpi na równie nieszablonowej, pływającej „scenie”, za którą posłuży pokład jachtu „Era Wodnika” płynącego Wartą z Ogrodu Szeląg do KontenerART.

Wielkim zwieńczeniem piątku będzie jedyny tego lata w Poznaniu koncert zespołu Muchy, który wrócił w ubiegłym roku albumem „Szaroróżowe” i ponownie zachwycił media i publiczność. Płyta została nagrodzona Fryderykiem 2022 w kategorii album roku rock.

Stawkę uzupełnią dwa kameralne koncerty w Ogrodzie Szeląg, gdzie w sobotę zagrają Youth Novels – akustyczny duet z pogranicza piosenki autorskiej i ambientu oraz Kovalak, młoda i bardzo obiecująca, poznańska wokalistka.

Szczegółowy program wydarzeń:

Piątek 24 czerwca

Era Wodnika – koncert na pokładzie jachtu, podczas rejsu z Plaży Szeląg na Kontenery
16:00 – 18:00 – Bobkovski

KontenerART
18:00 – Happy Pills
18:45 – Shyness!
19:45 – Niemoc
21:00 - Muchy

Sobota 25 czerwca

Plaża na Szelągu
19:00 –
Kovalak
19:30 – Youth Novels

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Organizatorem i meceneasem Fyrtle Festiwalu jest Miasto Poznań.

Galeria