Festiwal pokaz performatywny Warsztaty

„Do ciała" – Kolekttacz

25 / 06 / 2022 / 17:00 - 18:00
Rataje / Wartostrada, Most św. Rocha

Wydarzenie dla rodzin z dziećmi.

Inspirując się szwedzką kulturą indywidualizmu, poprzez pracę z obiektami sensorycznymi Intibag, każdy z uczestników i uczestniczek warsztatów ruchowych „Do ciała" będzie miał okazję do pogłębienia relacji z samym sobą w atmosferze uważności, czułości. W wyniku świadomego procesu pracy z ciałem postaramy się osiągnąć wewnętrzną równowagę i spokój, tak pożądane we współczesnym świecie.

„Zapraszamy do spotkania w ruchu autentycznym, niewymuszonym, w nieustającej wymianie: myśli, energii, obserwacji, skojarzeń. W działaniu staramy się przełamywać tradycyjny schemat artysta–odbiorca, przenosząc akcent na wspólne doświadczanie i przeżywanie. Szukamy szczególnej energii, która daje swobodę, skupienie i radość." (Kolekttacz)

Kolektyw Kolekttacz w swojej pracy korzysta z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem.

Wydarzenie realizowane we współpracy z Estradą Poznańską w ramach projektu „Lato z Estradą. Podróże po kulturze: kierunek północ"

 

Fot. Maciej Zakrzewski