konkurs spektakl Spotkanie sztuka

Dni Jeżyc 2021: Repryza

09 / 10 / 2021 / 16:00
JEŻYCE | Fyrtel
Dni Jeżyc powracają w jesiennej odsłonie.
W piątek 8 października w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury przy ul Prusa już od 9 rano staruje Noc Bibliotek 2021 pod hasłem "Czytanie wzmacnia". Fyrtlowa książnica aktywnie włączy się również w wydarzenie następnego dnia w samo południe na Placu Asnyka, którym będzie gra miejska „Hulajpedum bez Poznań”. Będzie to quest z nagrodami na temat historii Jeżyc połączony z nauką gwary poznańskiej oraz okazją do odkrycia zapomnianych gier typowych dla wielkopolski.
Natomiast w sobotę 9X o 12.00 na Placu Asnyka zapraszamy na nietuzinkowy koncert/przedstawienie/warsztaty muzyczne czyli jedyną w swoim rodzaju Dźwiękowiązałkę prowadzoną przez człowieka-orkiestrę Sambora Dudzińskiego, aktora współpracującego od wielu lat m.in. z Teatrem „Capitol” we Wrocławiu, muzykiem, kompozytorem, multiinstrumentalistą. Na Placu Asnyka pojawi się swoim muzycznym wehikułem będącym połączeniem roweru, sceny, muzycznego studia oraz rolniczej zgrabiarki konnej. W programie inscenizacja autorskich baśni w połączeniu z zaproszeniem do wspólnej, muzycznej interakcji.
Współorganizatorami są: Estrada Poznańska, Rada Osiedla Jeżyce, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Galeria