Festiwal koncert mural

Święto Fyrtli: Brama na Kwiatowe

02 / 07 / 2022 / 19:00 - 03 / 07 / 2022 / 00:00
Kwiatowe / Dom Kultury „Stokrotka”

Święto Fyrtli zakończy się w ogrodzie Domu Kultury Stokrotka na Osiedlu Kwiatowym. Uroczyście, z udziałem władz Miasta, powitamy tu nowy, roślinny mural, dzięki któremu stworzone zostanie innowacyjne miejsce do organizacji plenerowych wydarzeń kulturalno-artystycznych (pokazów kina plenerowego, plenerowych wykładów edukacyjnych czy przedstawień teatralnych, muzycznych dla dzieci i młodzieży, warsztatów artystycznych na  świeżym powietrzu) dla mieszkańców społeczności lokalnej, ale również także dla wszystkich Poznaniaków i Poznanianek.

Dom Kultury Stokrotka, jest niezwykle istotnym miejscem dla społeczności lokalnej Osiedla Kwiatowego. Miejsce to spełnia wiele ważnych funkcji społecznych: aktywnie realizuje zarówno działalność kulturalno-artystyczną, socjalną jak i obywatelską. W ramach projektu Zielony Budżet (Poznański Budżet Obywatelski PBO- 2021), wraz z 9 Poznańskimi Radami Osiedli, stworzony został projekt „Zielone Fyrtle - Niech połączą nas drzewa”. Główną ideą projektu była poprawa jakości przestrzeni zielonych w Poznaniu  oraz stworzenie mieszkańcom poszczególnych fyrtli nowych miejsc, w których mogli by obcować z naturą.

W ramach projektu, na terenie ogrodu Domu Kultury Stokrotka wykonano odwiert studni głębinowej, wykonano automatyczny system nawadniania oraz wykonano, innowacyjne w skali Poznania, połączenie muralu z zieloną ścianą kwiatową. W ten sposób powstała symboliczna Brama na Kwiatowym.

Projekt będzie przypominał mieszkańcom o tym, jak ważna jest społeczność lokalna, relacje sąsiedzie i jak istotna, szczególnie w dzisiejszych czasach, jest wzajemna życzliwość i wspólne działanie.

godz. 19.00 - uroczyste otwarcie Bramy na Kwiatowe z udziałem władz Miasta Poznania

godz. 19.30 - recital Haliny Zimmermann pt.: Najpiękniejsze

(piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów)

Halina Zimmermann - śpiew, Paweł Pełczyński - saksofon, Jan Zeyland - fortepian

Krzysztof Samela - kontrabas, Mirosław Kamiński - perkusja

godz. 20.00 - koncert zespołu Tango Fogg pt.: Zapomniana Piosenka

Radosław Elis - śpiew, Michał Gajda - akordeon, Jan Zeyland - fortepian

Krzysztof Samela - kontrabas, Mirosław Kamiński - perkusja